АНИС продължава активния диалог със средните училища в Карнобат, Айтос,  Поморие и Созопол

Представители на Академията по национална и информационна сигурност продължават активния диалог със средните училища в страната, като в рамките на поредица от срещи посетиха Карнобат, Айтос, Поморие и Созопол. Мениджърът „Кандидатстудентски и учебни дейности“ Ани Хосен и директорът на дирекция „Учебни дейности“ Илина Георгиева представиха пред ученици и ръководства възможностите за обучение в академията, актуалните специалности в професионалните направления „Национална сигурност“, „Икономика“ и „Администрация и управление“, както и предимствата на подготовката на европейско ниво. Акцент в разговорите бе поставен върху практическата насоченост на обучението, възможностите за стажове и реалната перспектива за успешна професионална реализация.

Особено силен интерес предизвика презентацията в СУ „Христо Ботев“ – Карнобат, където зрелостниците се включиха активно с въпроси за приема и обучението. Екипът на академията изрази своята благодарност към заместник-директора по учебната дейност Ирина Скарлатова за отличната организация и съдействие, допринесли за успешното протичане на срещата. В Карнобат бе проведен и разговор в СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с директора Маргарита Паскалева, по време на който бяха обсъдени бъдещи съвместни инициативи и възможности за партньорство.

В Айтос представителите на академията посетиха СУ „Никола Йонков Вапцаров“ с директор Иванка Лалева и СУ „Христо Ботев“ с директор Пенка Кирязова. И в двете училища срещите преминаха при подчертан интерес и активна подкрепа от страна на ръководствата, които съдействат за популяризирането на възможностите за обучение сред своите ученици.

Образователната инициатива продължи в Поморие с презентации в СУ „Иван Вазов“ със съдействието на директора Петя Казакова и в ПГТ „Алеко Константинов“ със съдействието на директора Валентин Карталов. Посещението на екипа на АНИС съвпадна с тържественото изпращане на випуск 2026 и с отбелязването на патронния празник на гимназията на 15 май – събитие с особена символика за училищната общност. По този повод от страна на академията бе изпратен и официален поздравителен адрес.

В своето послание президентът на академията проф. д.п.н. Георги Манолов отправи сърдечни поздравления към директора и педагогическия екип на гимназията, подчертавайки символиката на 15 май – ден, който съчетава почитта към патрона с вдъхновяващия момент, в който младите хора поемат по своя самостоятелен път. Той открои утвърденото място на училището като авторитетна образователна институция, в която знанието върви ръка за ръка с практическите умения и професионалната подготовка се изгражда върху стабилна основа от култура, етика и предприемчивост. Във всички срещи Академията по сигурност подчерта своята мисия за подкрепа на успешната реализация на младите хора и заяви готовност да продължи активното си партньорство със средните училища в страната.