Студенти на АНИС почетоха делото на светите братя Кирил и Методий

За поредна година Академията по национална и информационна сигурност взе участие в тържествата по случай 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност в Пловдив.

Студенти от първия частен университет в града под тепетата се присъединиха към официалната церемония на площад „11 май“ пред Хуманитарната гимназия, където десетки представители на образователни и културни институции сведоха глава пред делото на първоучителите.

От името на академичното ръководство, преподавателите и студентската общност венец пред паметника на светите братя Кирил и Методий поднесоха председателят на Студентския съвет Анастас Чешмеджиев и студентите Борислава Богданова и Кристиан Милев.

„24 май е символ на духовност, знание и национално достойнство. Този празник ни напомня за отговорността да пазим и развиваме българската култура и образование“, споделиха студентите от АНИС по време на събитието.

След официалната церемония представителите на Академията се включиха и в традиционното празнично шествие по улиците на Пловдив, редом с представители на държавната и местната власт, Българската православна църква, училища, университети и стотици граждани.

С участието си в празничния ден студентите на АНИС още веднъж заявиха своята принадлежност към ценностите на българската просвета, духовност и образование.